Serie A: Đurić donio veliki bod Salernitani protiv Milana

Nogomet 19. feb 202223:14 > 23:14 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Salernitana, posljedneplasirani tim Serie A iznenadio je lidera ekipu Milana i izborio bod u meču 26. kola. Utakmica je završena rezultatom 2:2.

Početak meča nije nagovještavao iznenađenje. Rossoneri su poveli već u petom minutu. Precizan je bio Brazilac Junior Messias na dodavanje Thea Hernandeza.

Međutim, domaći su uzvratili 24 minuta kasnije. Skor je izjednačio Federico Bonazzoli. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Milan Đurić, bivši reprezentativac Bosne I Hercegovine, donio je timu iz Salerna vodstvo u 72. minutu.

Bod Milanu donio je Ante Rebić na dodavanje Girouda. Do kraja meča je Giroud mogao da donese tri boda crveno-crnima, ali je propustio odličnu priliku u 80. minutu.

Milan je i dalje lider sa 56 bodova, dva više, ali i dva meča više od Intera. Salernitana je sa 14 bodova na 20. mjestu.