Serie A: Monza zaustavila Inter, Džeki 55 minuta

Nogomet 07. jan 202322:53 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Intera remizirali su sa Monzom rezultatom 1:1 u okviru 17. kola italijanske Serije A.

U prvom poluvremenu gledali smo sjajan i otvoren meč. Inter je poveo golom Darmiana u 10. minuti, ali je njihovo slavlje trajalo samo jednu minutu, pošto je Ciurria sve vratio na početak golom u 11. minuti meča.

Inter je poveo samo 11 minuta kasnije. Nakon velike greške odbrane Monze, Lautaro je ukrao loptu na petercu Monze i proslijedio loptu u mrežu.

To je bio rezultat prvog poluvremena.

Inter je kontrolisao meč, usporio ritam, nadajući se da će kazniti neku grešku Monze u nastavku, ali Monza je ta koja je u drugom poluvremenu krenula ofanzivnije i agresivnije, a njihov trud se isplatio u 93. minuti, kada je Caldirola nakon centaršuta Ciurrije glavom pogodio nebranjeni dio mreže Onane za konačnih 2:2.

Edin Džeko je za Inter igrao od početka i odigrao 55 minuta, kada ga je zamijenio Romelu Lukaku.

Inter je tako, nakon što je srušio lidera Napolija u prošlom kolu zaustavljen u Monzi i ostao je četvrti na tabeli Serie A i ima 34 boda. Monza je 14. sa 18 osvojenih bodova.