Sevilla pobijedila Levante za drugo mjesto na tabeli

Nogomet 21. apr 202222:17 0 komentara
REUTERS/Marcelo Del Pozo

U prva dva meča 33. kola La Lige odigrana u četvrtak pobjede su upisali fudbaleri Seville i Rayo Vallecana. Sevilla je slavila na gostovanju Leventeu rezultatom 3:2.

Poveli su gosti nakon 14 minuta igre preko Jesusa Corone, ali je Levante poravnao rezultat u 22. minutu kada je sa bijele tačke precizan bio Morales.

Prošlo je samo pet minuta kada je saradnja Ocamposa i Corone ponovo bila vrijedna prednost gostiju. Ponovo se u ulozi aistenta našao Ocampos, a meržu je još jednom zatresao Corona.

Morales je i u 71. minutu stao oči u oči sa golmanom Seville, ponovo je imao priliku da sa bijele tačke pogodi za izjednačenje, ali je ovoga puta bio neprecizan.

Kazna je stigla u 81. minutu u vidu gola Kounde za 3:1, a konačan rezultat postavljen je u 88. minutu lijepim golom Soldada.

U gostima je pobjedu upisao i Rayo Vallecano koji je bio bolji od Espanyola.

Jedini gol na ovoj utakmici postigao je Sergio Guardiola.