Sevilla se konačno raspucala: Elche ispraćen trojkom

Nogomet 28. jan 202321:20 0 komentara
Sevilla FC

Ubjedljiva pobjeda Seville u 19. kolu La Lige. Savladan je na Ramon Sanchez Pizjuanu Elche 3:0.

Sevilla ima košmarnu sezonu u kojoj se bori za opstanak u elitnom rangu. A jedan od razloga svakako je i nedovoljna efikasnost. Sevilla je dala tri gola Elcheu i to je prvi put u ligi da su nekome dali tri gola još od petog kola i 10. septembra, kada su pobijedili Espanyol 3:2.

Briljirao je tandem En Nesyri – Acuna. Prvi je bio dvostruki strijelac u 29. minutu i trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Acuna je asistirao En Nesyriju u 29. minutu, a sam je postigao gol u 43. za 2:0.

Pedri junak za novi minimalac Barcelone

Doduše, ekipi iz Andaluzije je dosta olakšan posao od 41. minuta kada je isključen Bigas. To je bilo kod rezultata 1:0. Na kraju, ubjedljiva pobjeda Seville i možda vijesnik boljih dana.