Shaqiri i Švicarska ponovo kobni za Srbiju, Orlovi bez plasmana u nokaut fazu

Nogomet 02. dec 202222:00 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Srbije nisu se uspjeli plasirati u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru nakon što su u trećem kolu grupe G Svjetskog prvenstva u Kataru poraženi od Švicarske sa 3:2.

Krenula je Švicarska siloviot, a do prednosti su nakon nekoliko propuštenih prilika stigli u 20. minuti susreta. Sow je dodao do Shaqirija, a ovaj matirao Vanju Milinković-Savića.

Ipak, nakon toga uslijedio je blitzkreig reprezentacije Srbije. Zaigrali su Piksijevi Orlovi mnogo bolje. Najprije je Mitrović sjajno glavom pogodio nakon centaršuta Tadića u 26. minuti susreta.

Devet minuta kasnije Vlahović kupi jednu loptu na rubu kaznenog prostora, namješta se sjajno i pogađa mrežu Kobela za erupciju navijača na tribinama stadiona u Kataru.

No, opet se desilo slično kao protiv Kameruna. Kada se očekivalo da Srbija stane na loptu, počne kontrolisati meč, desilo se suprotno. Sjajna akcija Švicaraca po strani i gol Embola nakon ubačaja Widmera.

Očekivalo se da Srbija krene napadački i u drugom dijelu, ali nakon sam otri minute igre u drugom poluvremenu novi hladan tuš. Nova sjajna akcija, peta Vargasa za Freulera i gol za ispostavit će se pobjedu Švicaraca.

Meč je prošao i uz mnogo tenzija, a kompletan tok pronađite OVDJE.

REUTERS/Marko Djurica
REUTERS/Suhaib Salem
Reuters
REUTERS/Hannah Mckay

Pokušavali su reprezentativci Srbije do kraja, ali se rezultat nije mijenjao pa su Švicarci baš kao i prije četiri godine bili kobni za ovaj tim.

U drugom susretu ove grupe Kamerun je rezultatom 1:0 savladao tim Brazila. Gol odluke postigao je Vincent Aboubakar..

Švicarska se u osminu finala plasirala sa drugog mjesta i 6 osvojenih bodova. Brazil je prvi sa također 6, ali uz bolju gol razliku., Kamerun je 3. sa 4 boda, dok je Srbija 4. sa jednim bodom.