Sheffield u 1/8 finala: Majstorski gol i skrivljeni penal Ahmedhodžića (VIDEO)

Nogomet 07. feb 202323:27 0 komentara

Četiri utakmice četvrtog kola FA Cupa igrale su se u utorak, a prolaz u narednu rundu obezbijedili su Burnley, Fleetwood, Grimsby i Sheffield United.

Prvih 45 minuta završeno je bez golova, a mrežu gostiju na Bramall Laneu pogodio je reprezentativac Bosne i Hercegovine samo pet minuta u nastavku igre. Anel Ahmedhodžić u maniru klasnih napadača pogodio je mrežu Wrexhama u 50 minuti susreta.

Asistent kod pogotka bh. defanzivcu, bio je Ben Osborn.

Nakon toga Ahmehodžić je skrivio jedanaesterac, kada je rukom u kaznenom prostoru povukao Mullina. Wrexham je izjednačio samo devet minuta kasnije preko Mullina, koji je preuzeo odgovornost i realizovao najstrožiju kaznu.

Mullin je imao šansu da iz novog penala donese potpuni preokret engleskom petoligašu, ali je Davies ovaj put pročitao šut napadača Wrexhama i odbranio penal.

Max Lowe zamijenio je Ahmehodžića u 77. minuti, kada ga je trener Paul Heckingbottom izvadio iz igre.

Kazna je stigal do kraja meča, popularne “Oštrice” osigurale su plasman duboko u sudijskoj nadoknadi. Pogađali su Sharpe u 94. minuti i Berge dva minuta kasnije.

Protivnik Sheffieldu u osmini finala najstarijeg fudbalskog takmičenja biće Tottenham.

U ostalim mečevima Burnley je dobio 2:1 Ipswich, Fleetwood je slavio minimalnu pobjedu protiv Sheffield Wednesdayja. Upravo meč osmine finala igraju Burnley i Fleetwood.

Grimsby je ubjedljivo savladao Luton 3:0, a u borbi za četvrtfinale igrat će protiv Southamptona.