Simeone sija od sreće, Atletico ubjedljiv protiv Valencije

Nogomet 18. mar 202323:02 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes

Fudbaleri Atletica ubjedljivo su pobijedili na svom terenu ekipu Valencije u utakmici 26. kola španske Primere.

Očekivan trijumf ekipe Diega Simeonea. Meč na stadionu Wanda Metropolitano završen je rezultatom 3:0.

Domaći tim poveo je u 23. minutu devetim golom u sezoni Antoanea Griezmanna nakon asistencije Marcosa Llorentea. Prednost je duplirao početkom drugog poluvremena Yanick Carrasco poslije odlične prodora Rodriga de Paula, da bi konačan rezultat postavio u 67. minutu Thomas Lemar udarcem glavom posle centaršuta Alvara Morate.

Atletico se učvrstio na trećem mjestu, dok Valenciju do kraja sezone očekuje borba za opstanak, trenutno se nalazi na prvom mjestu iznad zone ispadanja sa istim brojem bodova kao Getafe i Almerija.

U narednom kolu Atletico je ponovo domaćin, ovog puta protiv Betisa, dok Valencija na svom terenu dočekuje ekipu Rayo Vallecana.