Široki savladao Slobodu, prekrasan slobodnjak Vukoje

Nogomet 24. jul 202220:59 0 komentara
NK Široki Brijeg

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0 i ostvario drugu pobjedu u isto toliko utakmica.

Širokobriježani su od starta bili bolji tim, a svoju dominaciju su pokazali sa nekoliko stvorenih šansi na početku utakmice.

Dobru igru krunisali su golom Rozića u 22. minuti za 1:0.

Umjesto reakcije Tuzlaka, fudbaleri Širokog su još jače zagospodarili terenom i krenuli i po drugi pogodak, a on je došao na samom kraju prvog poluvremena. Vukoja je pogodio prekrasnim šutem iz slobodnog udarca sa desne strane za 2:0.

U drugom poluvremenu Široki je kontrolisao ritam igre i posjed lopte, te nije suviše rizikovao sa vodstvom koje je do tada igradio.

Na kraju je ostalo 2:0, za nova tri boda Širokog Brijega.

Večerašnji domaćin je sada prvi na tabeli sa šest bodova i usamljen je na čelu tabele, dok je Sloboda posljednja bez bodova.