Sjajan klupski golgeterski vikend za reprezentativce Bosne i Hercegovine

Nogomet 26. sep 202114:07 > 15:53 0 komentara
REUTERS

Reprezentativci Bosne i Hercegovine tokom ovog vikenda igraju klupske utakmice za svoje timove u Ligama Petice i ostalim evropskim nacionalnim prvenstvima. Posebno raduje golgeterska forma pred utakmice kvalifikacija za SP koje Zmajevi igraju protiv Kazahstana i Ukrajine.

Edin Džeko nalazi se u vrhunskoj formi. Sinoć je postigao peti gol u Seriji A. Trenutno je drugi strijelac Lige, a sinoć je donio bod Nerazzurima u meču protiv Atalante.

Smajil Prevljak u dresu belgijskog Eupena imao je gol i asistenciju, a njegova ekipa slavila je na gostovanju kod Beerschota sa 3-0.

Povratnik među Zmajeve Mario Vrančić upisao je 66. minuta u pobjedi Stoke City-a i postigao fenomenalan pogodak za vodstvo protiv Hull City-a.

Malmo je ostvario ubjedljiv trijump protiv Orebroa u domaćem prvenstvu Švedske 5-1. Adi Nalić proveo je na terenu skoro 70 minuta u postigao pogodak. I Anel Ahmedhodžić odigrao je cijelu utakmicu za švedske ekipe.

Servette i Launssane remizirali su osmom kolu švicarske Super lige, a jedini gol za Servette postigao je bh. reprezentativac Miroslav Stevanović.

Luka Menalo i Amer Gojak odigrali su nešto više od pola sata u pobjedi Dinamo Zagreb protiv Slaven Belupa. Gojak je imao u završnici utakmice asistenciju za četvtri gol Zagrepčana kada je mrežu pogodio Duje Čop.

Almedin Ziljkić u porazu Olimpije od Radomlja odigrao je svih 90 minuta. Istu minutažu imao je i Gojko Cimirot u poratu Standarda od St. Truidena. Nikola Vasilj proveo je cijelu utakmicu među stativama St. Paulija u pobjedi od 3-1 protiv Karlsruhera. Ajdin Nukić u pobjedi Tuzla City-a ušao je u igru u 66. minuti susreta.

Danas svoje klupske utakmice igraju i preostali reprezentativci Bosne i Hercegovine.