Škotska startovala sa ubjedljivom pobjedom, Kipar pao u finišu meča

Nogomet 25. mar 202317:06 0 komentara
Action Images via Reuters/Ed Sykes

Fudbalska reprezentacija Škotske startovala je ubjedljivom pobjedom na svom terenu protiv Kipra u kvalifikacijama za EURO 2024.

Utakmica na Hampden Parku u Glasgowu završena je rezultatom 3:0. Škoti su bili bolji tokom većeg dijela meča i zasluženo osvojili prve bodove, ali su do ubjedljvog trijumfa stigli u finišu utakmice.

Vodeći gol postigao je u 21. minutu John McGinn nakon centaršuta kapitena Andyja Robertsona sa lijevog krila našao se na drugoj stativi i nesmetano savladao golmana gostiju.

U završnici meča istakao se rezervni igrač Scott McTominay i postigao dva gola: u 87. minutu Ryan Christie je uspio da centrira sa desne strane, Lindon Dykes je glavom vratio loptu do fudbalera Manchester Uniteda, koji je efektno zatresao mrežu Kiprana. Drugi gol postigao je u 90+3. minutu nakod druge asistencije kapitena Robertsona.

U istoj grupi A večeras se sastaju Španija i Norveška. U utorak je derbi grupe između Škotske i Španije.