Sloboda savladala Sarajevo za izlazak iz opasne zone

Nogomet 05. nov 202214:54 0 komentara
FENA

FK Sloboda savladao je kao domaćin FK Sarajevo i pobjedom od 2:0 barem privremeno isplivao iznad opasne zone koja vodi u niži rang takmičenja.

Prvi pogodak na utakmici u Banovićima vidjeli smo u 11. minuti, kada je Stojan Vranješ asistirao za Mehmedovića koji je matirao Šahinovića.

Činilo se da je Mehmedović prilikom postizanja pogotka bio u nedozvoljenoj poziciji, ali je sudija Petrović Tuzlacima priznao pogodak.

Iako Sarajevo nije odigralo sjajnu utakmicu, imalo je prilike da izjednači, u dva navrata su fudbaleri bordo tima pogađali i okvir gola, ali ekipa koju sa klupe vodi Emir Obuća nije mogla doći do pogotka.

Kazna je stigla u 88. minuti, kada je Kapetanović nakon slobodnog udarca bio najviši u skoku, pa je bez većih problema skrenuo loptu u mrežu Šahinovića, koji je ovom prilikom loše reagovao.

Konačan rezultat utakmice glasio je 2:0.

Sloboda je nakon ove pobjede 10. na tabeli sa 16 bodova, dok je Sarajevo na poziciji broj pet sa 25 bodova.