Slovaci priredili iznenađenje i savladali Poljsku

Nogomet 14. jun 202119:58 0 komentara
REUTERS/Kirill Kudryavtsev

Fudbaleri Poljske i Slovačke odigrali susret prvog kola grupe E u okviru Eura 2020. u ruskom Sankt Peterburgu. Na kraju su Slovaci priredili veliko iznenađenje i slavili rezultatom 2-1.

Slovaci su poveli u 18. minutu susreta. Robert Mak prošao je sjajno uz lijevu aut liniju, izbacio Bereszynskog i Glika izašao sam pred golmana Poljske reprezentacije, šutirao i pogodio stativu, lopta se odbila od leđa Szczesnog i završila u golu.

VEZANE VIJESTI

U 23. minutu sjajno je sa 20 metara šutirao Juraj Kucka, ali je lopta otišla za malo preko gola golmana Szczesnog.

Poljacima je trebalo svega 30 sekundi da dođu do poravnanja u drugom poluvremenu. Strijelac je bio Karol Linetty.

Poljska je od 62. minute ostala sa igračem manje. Krychowiak je oštro startovao nad Hromadom i zaradio drugi žuti karton.

U 68. minuti Slovačka dolazi do novog vodstva. Nakon kornera sjajno se snašao Milan Skriniar i pogodio ispostavit će se na kraju za veliku pobjedu svoje reprezentacije.

Slovačka će u narednom kolu igrati protiv Švedske 18. juna, dok će Poljska sastati se sa Španijom dan kasnije.