Slovenci se vratili nakon -2 protiv Srbije i upisali vrijedan bod

Nogomet 12. jun 202222:42 > 22:42 0 komentara
REUTERS/Borut Zivulovic

Fudbalske reprezentacije Slovenije i Srbije remizirale su u susretu 4. kola UEFA Lige Nacija. Rezultat je glasio 2:2.

Ekipa Dragana Stojkovića krenula je dosta ofanzivno od samog starta susreta, napravili su nekoliko izglednih prilika, a do prednosti su stigli već u osmoj minuti. Mladenović je centrirao, a Andrija Živković poslao loptu u mrežu.

Nastavili su “Orlovi” sa napadima, a drugi gol su psotigli u 35. minuti. Dušan Tadić je na maestralan način izbacio Brekala, dodao do Mitrovića koji matira Jana Oblaka.

Ipak, u drugom dijelu šok za Srbiju. Slovenci su stigli do poravnanja za samo 8 minuta igre u drugom dijelu.

Najprije je Gnezda Cerin u 48. minuti pogodio za 2:1, da bi Sesko u 53. nakon asistencije Kurtića postigao gol za poravnanje.

Pokušavala je Srbija u nekoliko navrata stići do novog vodstva i pobjede do kraja susreta, ali u tome nisu uspjeli pa je Slovenija osvojila veliki bod.

Nakon 4 odigrana kola Norveška je lider na tabeli grupe 4 sa 10 bodova, Srbija ima 7, Švedska 3, dok je Slovenija posljednjeplasirana sa svega 2 boda.