Šok terapija dala rezultat: Bayern razbio Dortmund na debiju Tuchela

Nogomet 01. apr 202320:36 0 komentara
REUTERS/Lukas Barth

U derbiju 26. kola Bundeslige u čuvenom "Der Klassikeru" Bayern je u Minhenu savladao Borussiju iz Dortmunda 4:2.

Derbi koji to, osim u prvih 10 minuta, nikako nije bio. Ubjedljiva pobeda Bayerna i simbolično primopredaja prvog mjesta na tabeli Bundeslige. Šok terapija dala je rezultate i za sada djeluje da se dolazak Thomasa Tuchela pozitivno odrazio na minhenskog giganta.

Možda bismo i drugačije pričali o derbiju da u kobnom 13. minutu golman Borussije Kobel nije katastrofalno intervenisao. Promašio je loptu koju je uputio iz sopstvene zadnje linije Upamecano, a ona je završila u golu.

Bio je to ozbiljan udarac za Milionere, koje je dokosurio u narednih 10 minuta Thomas Muller sa dva gola i već tada je bilo jasno da će tri boda ostati u Minhenu.

U nastavku nije Bayern digao nogu sa gasa, ali realizacija nije bila na nivou prvog poluvremena. Iako su prvu šansu u 50. minutu pretvorili u četvrti gol, poslije sjajne akcije Sanea i Comana koji je bio strijelac. Gol Francuza pogledajte OVDJE.

Do kraja imao je minhenski gigant još nekoliko solidnih prilika, ali do gola je došla Borusija.

Bellingham je u 72. minutu odličnom fintom iznudio penal pošto ga je faulirao Serge Gnabry, a siguran sa bijele tačke bio je Emre Can. Prvi gol na meču Dortmunda pogledajet na OVOM linku.

Do kraja Borussija je postigla još jedan gol, a strijelac je Malen u 90. minutu. Malenov gol pornađite OVDJE.

Prije toga je Serge Gnabry postigao gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda.

Borussija je prepustila prvo mjesto Bayernu, ali nema vremena za tugu, jer već u srijedu slijedi četvrtfinale njemačkog kupa protiv RB Leipziga, a za nedjelju okršaj protiv Union Berlina u Bundesligi.