Šok u Beogradu: Maccabi eliminisao Crvenu zvezdu, Pavkov tragičar

Nogomet 23. aug 202223:02 1 komentar
FK Crvena Zvezda

Fudbaleri Maccabija iz Haife plasirali su se u grupnu fazu UEFA-ine Lige prvaka nakon što su u Beogradu remizirali 2:2. Prvak Izraela se tako sa ukupnih 5:4 plasirao u grupnu fazu.

Krenuo je tim Dejana Stankovića veoma ofanzivno od samog starta, a nakon nekoliko izglednih prilika, stative Kange, Pešić je doveo Zvezdu u prednost u 27. minuti susreta.

Proključao je stadion “Rajko Mitić” u tim trenucima, a fudbaleri Zvezde nošeni publikom su stigli i do drugog gola u 43. minuti. Pešić je ostavio loptu za Mirka Ivanića, a veznjak prvaka Srbije sjajnim udarcem matirao Cohena.

Ipak, u četvrtoj minuti sudijske nadoknade Maccabi je dobio penal. Dragović je faulirao protivničkog fudbalera, a Anthony Taylor pokazao na bijelu tačku. Udarac Hazize je odbranio sjajni Milan Borjan. Odbijena lopta nakon odbranjenog penala Milana Borjana stigla je do Kange, veznjak Zvezde se u želji da iznese loptu okliznuo, lopta došla do Sundgrena koji silovitim udarcem sa 25 metara matira Milana Borjana.

U drugom poluvremenu tim Dejana Stankovića krenuo je po gol koji bi mu donio grupnu fazu, propustio nekoliko izglednih prilika, a kazna za promašaje stigla je u sudijskoj nadoknadi. Nakon slobodnog udarca Atzilija, Pavkov u želji da interveniše matirao vlastitog golmana.

Imala je Zvezda priliku preko Milunovića nakon toga, ali je Cohen ostao nesavladan i prvak Izraela se plasirao u grupnu fazu.