Šok u Londonu: Brighton u zadnjoj minuti srušio Tottenhama

Nogomet 16. apr 202215:29 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Fudbaleri Brightona savladali su u okviru 33. kola Premier Lige domaći Tottenham rezultatom 0:1 i stigli do vrijedne pobjede.

Brighton je odigrao još jednu u nizu dobrih partija u engleskom Premiershipu, dok je Tottenham pružio prvu slabiju partiju u posljednjih pet mečeva.

Veoma izjednačeno prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a u drugom je Brighton kontrolisao napade domaćih.

Koliko je Tottenham bio bezopasan govori i činjenica da Spursi od prve do posljednje minute nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola gostiju iz Brightona.

Na kraju je presudio udarac Leandra Trossarda koji je u posljednjom minuti regularnog dijela meča primio loptu u šesnaestercu i iskosa matirao Huga Llorisa.

Brighton je deseti na tabeli engleske Premier Lige sa 40. bodova, dok je Tottenham četvrti sa 57, tri boda više od Arsenala, koji ima dva meča manje i pet manje od Chelseaja, koji je također odigrao samo 30 utakmica.