AFCON: Šok za Alžir – poraz od potpunih autsajdera (VIDEO)

Nogomet 16. jan 202222:51 > 22:52 0 komentara
REUTERS/Thaier Al-Sudani

U drugom kolu grupe E Afričkog kupa nacija fudbaleri Alžira poraženi su od Ekvatorske Gvineje (0:1). Jedini gol na utakmici postigao je Obiang u 70. minuti utakmice.

Alžirci su kiksali i u prvom kolu protiv Sijere Leone (1:1), a ovo je samo šlag na tortu loših nastupa igrača izbornika Belmadija.

Pred igračima Alžira sada je okršaj protiv Obale Bjelokosti, dok Ekvatorsku Gvineju očekuje utakmica protiv Sijere Leone. Jedini gol na utakmici postigao je Obiang u 70. minuti utakmice, koji možete pogledati OVDJE.

U drugom meču grupe sjajnu utakmicu i četiri gola priredili su Obala Bjelokosti i Sijera Leone bilo je 2:2. U 12. minuti je Kessie promašio penal, ali samo 13 minuta kasnije prednost selekciji Patricea Beaumellea donio je Haller. Sijera Leone je izjednačila preko Muse Kamare u 55. minuti utakmice. Igrač Arsenala Nicolas Pepe drugi put na meču doveo je svoju reprezentaciju u vodstvo 25 minuta prije kraja. Ali Alhaji Kamara golom duboko u sudijskoj nadoknadi donosi vrijedan bod Sijeri Leone za plasman u drugi krug. Sve golove možete pogledati OVDJE.

Ovim porazom Alžir je posljednji u grupi sa samo jednim bodom, dok je Ekvatorska Gvineja skočila na drugo mjesto s tri boda Prva je Obala Bjelokosti sa četiri boda, a Sijera Leone je treća sa dva.

U ostalim mečevima danas Gambija i Mali podijelili su bodove 1:1, a Tunis je deklasirao Mauritaniju sa visokih 4:0. U grupi F Gambija je prva sa četiri boda, isto bodova ima Mali na drugom mjestu. Treći je Tunis sa tri, a zadnja Mauritanija bez bodova.