Son golčinama slomio Preston, asistencija Perišića (VIDEO)

LINDSEY PARNABY / AFP

Vrlo jednostavno su nogometaši Tottenhama obavili posao u četvrtom kolu engleskog FA kupa, u gostima su svladali drugoligaša Preston s 3-0.

Trenutno 11. ekipa na drugoligaškoj ljestvici odolijevala je tijekom prvog poluvremena, no u nastavku je favorizirani Tottenham potpuno slomio domaćina i postigao sve golove. Prva dva gola za goste, u 50. i 69. minuti, dao je južnokorejski igrač Heung-Min Son, a za drugi pogodak mu je asistirao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je odigrao cijelu utakmicu.

Sve je zaključeno golom Danjume u 87. minuti za konačnih 3-0.

U nedjelju se sastaju Brighton – Liverpool, Stoke – Stevenage i Wrexham – Sheffield United, dok je u ponedjeljak na rasporedu dvoboj Derby County – West Ham. U petak je Manchester City s 1-0 pobijedio Arsenal u apsolutnom derbiju ove faze takmičenja.