Spasio ih VAR: Barcelona minimalcem u Bilbau zadržala +9 ispred Reala

Nogomet 12. mar 202323:04 0 komentara
REUTERS/Vincent West

U posljednjem meču La Lige igranom ovog vikenda, Barcelona je savladala Athletic Bilbao sa 1:0 i nastavila seriju dobrih rezultata na gostovanjima u Baskiji.

Katalonci su stigli do prednosti u nadoknadi prvog poluvremena, a strijelac je bio Brazilac Raphinha.

Raphinhi je to bio sedmi gol u La Ligi od početka ove godine u svim takmičenjima.

Tri minuta pre kraja, Bilbao je uspio da izjednači golom Inakija Williamsa, ali je VAR poništio njegov pogodak.

Barca na posljednjih 12 mečeva igranim protiv baskijskih timova u gostima ima devet pobjeda i tri remija.

Ovim trijumfom zadržali su prednost ispred drugoplasiranog Reala koja iznosi devet bodova.