Spektakl u Dortmundu, Borussia opet na čelu Bundeslige

Nogomet 03. mar 202322:35 0 komentara
REUTERS/Leon Kuegeler

U sjajnom ambijentu pred 80.000 gledalaca u Dortmundu fudbaleri Borussije pobijedili su ekipu RB Leipziga u prvoj utakmici 23. kola Bundeslige.

Odličan meč na stadionu Signal Iduna Park završen je rezultatom 2:1.

Gosti iz Leipziga bolje su otvorili meč, opasno zaprijetili preko Nkunkua, a onda je gol postigao domaći tim. Strijelac je bio Julijan Brandt nakon odličnog proigravanja Bellinghama, ali je na razočaranje publike gol ipak poništen jer je utvrđeno da je fudbaler Borussije prije nego što je zatresao mrežu rivala loptu primirio – rukom.

Ipak, u 21. minuti ipak su gosti primili gol. Ovog puta iz jedanesterca. Prethodno je golman Blaswich oborio u svom kaznenom prostoru Marca Reusa. Upravo je kapiten Borussije uzeo loptu i presiznim udarcem doveo svoj tim u vodstvo – 1:0.

Mogli su gosti iz Leipziga da izjednače u 35. minutu, ali je Halstenberg iz dobre pozicije poslao loptu visoko iznad gola. Samo četiri munta kasnije na semaforu je već bilo – 2:0. Brandt je izveo prekid sa desne strane, lopta je izbijena izvan 16 metara, gde je sačekao Emre Can i šutirao iz prve, na putu do gola lopta je nekog zakačila, odskočila i prevarila golmana gostiju.

Marko Rose, do prošle godine trener Borussije Dortmund, napravio je u drugom poluvremenu nekoliko promjena. Pokušao je Leipzig da uzvrati i uspio je u 74. minuti: Schalger je oldično pronašao Rauma, a ovaj asistirao Šveđaninu Emilu Forsbergu, koji u padu ubacuje loptu u mrežu.

U sudijskoj nadoknadi vremena mogao je Timo Werner da izjednači rezultat, ali na kraju ipak ostalo 2:1 za žuto-crne.