Bh. reprezentativac Ermedin Demirović pogodio u ludoj utakmici protiv Dortmunda

Nogomet 22. jan 202317:43 0 komentara
REUTERS/Leon Kuegeler

Fudbaleri Borussije Dortmund pobijedili su kao domaćini ekipu Augsburga u pretposlednjoj utakmici 16. kola Bundeslige.

Sjajan meč viđen je na stadionu „Signal Iduna Park“. Završen je rezultatom 4:3!

Fudbaleri u žuto-crnim dresovima diktirali su ritam i prvi postizali golove, ali se gosti iz Bavarske ni jednog trenutka nisu predavali.

Domaći fudbaleri poveli su u 29. minutu sjajnim pogotkom Judea Bellinghama, ali su gosti izjednačili u 40. minutu preko Arnea Maiera nakon greške Nice Schlotterbecka. Međutim, samo dva minuta kasnije nakon centrašuta Juliana Brandta sa desne strane, Schlotterbeck se iskupio i udarcem glavom matirao odbranu Augsburga.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio je bosanskohercegovački reprezentativac Ermedin Demirović. Napadač Augsburga stigao je do 6. ovosezonskog bundesligaškog pogotka. Pored toga ima i dvije asistencije.

Bh. napadač odigrao je cijeli susret, a propustio je veliku priliku u 88. minuti da donese bod svom timu, ali je šutirao neprecizno preko gola Gregora Kobela.

Ništa manje uzbuđenja nije bilo ni u drugih 45 minuta. Ponovo su fudbaleri Borussije poveli golom novog engleskog čuda 18-godišnjeg Jamiea Bynoe-Gittensa u 75, ali je samo minut kasnije izjednačio debitant iz splitskog Hajduka David Čolina za 3:3!

Ipak, u 78. minutu sjajni Giovanni Reyna potiže četvrti pogodak za Borussiju za veliko slavlje na tribinama!

Golgeter domaćeg tima Sebastien Haller odigrao je prvi zvanični meč nakon što mu je u julu prošle godine dijagnostikovan je rak testisa. On je u igru ušao u drugom poluvremenu uz aplauze sa tribina Westfalena.