Sporting izbacio Arsenal: Goncalves lobovao Ramsdalea sa 50 metara (VIDEO)

Nogomet 16. mar 202323:55 0 komentara
Action Images via Reuters/John Sibley

Nogometaši Arsenala na šokantan su način ispali iz osmine finala Europske lige od lisabonskog Sportinga.

Prva utakmica u Portugalu završila je 2:2, a u revanšu na Emiratesu Arsenal je poveo golom Xhake u 19. minuti.

Sporting je izjednačio na 1:1 u 62. minuti nesvakidašnjim pogotkom Goncalvesa koji je poentirao s centra, prevarivši domaćeg vratara Ramsdalea.

Otišlo se u produžetke u kojima je bliži pobjedi bio Arsenal, no gostujući golman Adan iskazao se izvrsnom obranom u 118. minuti. U istoj minuti igrač Sportinga Ugarte isključen je zbog drugog žutog kartona.

U izvođenju jedanaesteraca mirniji su bili igrači Sportinga. St. Juste, Esgaio, Inacio, Arthur Gomes i Santos su pogodili, a za Arsenal se kobnim pokazao promašaj Martinellija u četvrtoj seriji, tačnije Adan mu je obranio.

U četvrtfinalu Europske lige tako su Manchester United, Union St. Gilloise, Bayer Leverkusen, Juventus, Roma, Feyenoord, Sevilla i Sporting. Ždrijeb je u petak 17. marta.