Srbija Slavila u Podgorici, rezervista Vlahović riješio utakmicu

Nogomet 27. mar 202322:46 1 komentar
REUTERS/Stevo Vasiljevic

Fudbaleri Srbije savladali su domaću Crnu Goru u Podgorici sa minimalnih 0:2 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Crnogorci su bolje otvorili meč. Crnogorci su bili opasniji na startu, prvi su zaprijetili preko Vujačića, a onda Jovetić nije iskoristio poklon Vanje Milinković-Savića koji je izgubio loptu na ivici vlastitog šesnaesterca.

Srbija je u prvom dijelu utakmice dva puta šutirala, ali su Mitrović i Ilić bili neprecizni. Posljednjih 15 minuta prvog poluvremena lopta je više bila u nogama Srbije, ali bez konkretne realizacije.

Nastavili su napadati Crnogorci i u nastavku, ali su izabranici Dragana Stojkovića Piksija odolijevali na svaki napad “Sokola”.

Umjesto vodstva domaćih, koji su u nekoliko navrata promašivali iz izglednih šansi, kažnjeni su golom Srbije.

Igrala se 78. minuta kada je Mladenović poslužio Dušana Vlahovića za 0:1. Crnogorci su nakon primljenog pogotka krenuli po izjednačenje, ali iskusna odbrana Srbije izdržala je sve nalete Crnogoraca.

U sudijskom vremenu Srbija je postigla i drugi pogodak koji je ovjerio pobjedu u Podgorici. Lukić je ubacio sa desne strane, a Vlahović je je ponovo matirao golmana Mijatovića za konačnih 0:2.

Srbija sada ima šest bodova iz dvije utakmice u ovim kvalifikacijama, dok Crna Gora ostaje na 3.

U Grupi G još je odigrana utakmice izmeđa Mađarske i Bugarske, a MAđari su slavili rezultatom 3:0.