Sterling za vrijednu pobjedu Cityja nad Wolverhamptonom (VIDEO)

Nogomet 11. dec 202115:27 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Manchester Cityja upisali su i šestu uzastopnu pobjedu u engleskom Premiershipu nakon što su danas u 16. kolu savladali Wolverhampton sa 1:0.

Građani su tokom cijelog susreta bili bolji rival, napravili su mnoštvo prilika, a samo jednom su dozvolili Wolvesima da šutnu na gol.

Dodatno je Vukovima posao otežao Raul Jimenez u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je napravio veliku glupost i za samo minut dobio dva žuta kartona.

Trenutak odluke se desio kada je Raheem Sterling u 66. minuti bio siguran sa bijele tačke. Prethodno je prema mišljenju sudije Jonathana Mossa lopta u ruku pogodila Joao Moutinha.

Wolves je veliku i jedinu priliku imao u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Killman šutirao, ali je njegov udarac sjajno odbranio Ederson.

City nakon ove pobjede i dalje zauzima lidersku poziciju na tabeli sa 38 osvojenih bodova, dok je Wolverhampton osmi sa 21 osvojenim bodom.