Šumari kaznili promašaje Cityja, Sveci šokirali Chelsea

Nogomet 18. feb 202318:16 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

U Engleskoj je u udarnom subotnjem terminu odigrano šest utakmica 24. kola Premijer lige i dogodilo se nekoliko velikih iznenađenja. Pobjede su zabilježili Southampton, Fulham, Everton i Bournemouth.

Šampion City gostovao je na City Groundu gdje je igrao samo neriješeno 1:1 protiv domaćeg Nottingham Foresta.

Poveli su Građani u 41. minutu, gol je postigao Portugalac Bernardo Silva nakon fantastičnog udarca sa ivice šenaesterca.

Šumari su izjednačili u 84. minuti, strelac je bio Chris Wood samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru.

Nakon ovog remija ekipa Pepa Gvardiole nije uspjela da se vrati na čelo tabele. Zaostaje dva boda za vodećim Arsenalom i ima utakmicu više.

Veliko iznenađenje ba Stamford Bridgeu. Gostovao je poslednjeplasirani Southampton i slavio sjajnim pogotkom kapitena Jamesa Warda-Prousea iz slobodnog udarca u posljedjnim trenucma prvog poluvremena.

Chelsea je napadao u drugom poluvremenu, veliku priliku imao je Raheem Sterling, ali je na gol liniji reagovao Francuz Perraud i spriječio pogodak.

Ostali rezultati:

Rezultati i strelci: Brentford – Crystal Palace 1:1, Brighton – Fulham 0:1, Chelsea – Southampton 0:1, Everton – Leeds 1:0, Nottingham Forest – Manchester City 1:1, Wolverhampton – Bournemouth 0:1

U prvoj utakmici subotnjeg programa Arsenal je nakon velikog preokreta pobedio kao gost Aston Villu sa 4:2.