Švicarska u Srbiji demolirala Bjelorusiju, remi Kosova, pobjeda Turske

Nogomet 25. mar 202320:00 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Renato Steffen je postigao tri gola za manje od pola sata i poveo Švicarsku ka ubjedljivoj pobjedi protiv Bjelorusije 5:0 u okviru grupe I kvalifikacija za EURO. Meč je odigran na stadionu Karađorđe u Novom Sadu, jer Bjelorusija odlukom UEFA-e svoje mečeve kao domaćin igra na neutralnom terenu.

Nisu imali Švajcarci ozbiljnog rivala u Bjelorusima. Steffen je pogodio u 4, 17 i 29. minutu i sve je već poslije pola sata završeno. U drugom poluvremenu pogodili su i Granit Xhaka i Amdouni.

U drugom meču ove grupe Izrael i reprezentacija Kosova igrale su neriješeno 1:1. Kosovo je povelo autogom Dase u 36. minutu, dok je u 56. minutu konačan rezultat postavio Perez.

Turska je poslije preokreta u okviru grupe D u Jerevanu savladala Armeniju 2:1. Domaći su poveli autogolom Kabaka u 10. minutu. Do kraja poluvremena je poravnao Kokču, dok je tri boda Turcima doneo Akturoglu u 64. minutu.