Svrakama prijaju Karamele, minimalac Čekićara

Nogomet 08. feb 202223:19 0 komentara
Reuters/Lee Smith

Fudbaleri Newcastlea pobijedili su Everton kod kuće sa 3:1 u 24. kolu Premijer lige. Westa Ham je minimalnim rezultatom savladao Watford pred svojim navijačima.

Karijera Franka Lamparda na klupi Karamela nije počela najbolje u ligaškim okvirima. Pobjeda u FA kupu nad Brentfordom je zabilježena, ali je u prvenstvu priča nastavljena po starom – četvrti poraz zaredom.

Newcastle je, sa druge strane, upisao drugi uzastopni trijumf za bijeg u bezbjednu zonu.

Lascelles je autogolom u 36. minutu doveo Everton do prednosti, da bi samo minut kasnije na isti način uzvratio Holgate i poravnao rezultat.

Od starta drugog dijela viđena je znatno bolja igra domaćina, krunisana sa dva pogotka. Fraser je u 56. donio preokret Svrakama, a Trippier u 80. otklonio sve dileme oko pobjednika.

Everton na 16. mjestu ima 19 bodova. Newcastle je 17. sa 18.

West Ham je golom Bowena u 68. minutu trijumfovao nad Watfordom produbivši krizu Stršljenova, kojima ne pomaže ni novi menadžer Roy Hodgson.

Čekićari su slavljem poslije dva uzastopna poraza došli na četvrto mjesto sa 40 bodova. Watford ostaje 19. sa 15.