Svrake i Čekićari podijelili bodove

Nogomet 04. feb 202320:30 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Newcastle i West Ham odigrali su neriješeno 1:1 u posljednjem meču subotnjeg programa Premier lige.

Burno je počelo. Domaći su postili gol već u prvom minutu preko Willocka, ali je poništen posle konsultacija sa VAR tehnologijom.

Međutim, samo dva minuta kasnije mreža West Hama se zatresla, ali ovaj put pogodak je priznat. Strijelac je bio Callum Wilson na dodavanje Longstaffa.

REUTERS/Scott Heppell

Uslijedio je miran period meča sve do 32.minuta kada je posle kornera koji je izveo Declan Rice, najboljeg u kaznenom prostoru reagovao Lucas Paqueta i doneo izjednačenje West Hamu. Mogli su gosti i do vodstva u prvom dijelu, ali je Aguerd bio neprecizan u finišu prvog poluvremena.

U nastavku je Newcastle bio bolji rival, imao je mnogo više loptu u svom posjedu, ali nisu uspjeli da materijalizuju prednost. Najbolje šanse propustili su Saint Maximin i Callum Wilson dva puta. Ostalo je 1:1.

Newcastle je ostao na četvrtom mjestu na tabeli koje vodi u Ligu šampiona, dok je West Ham na poziciji 16. sa 19 bodova.