Tijelom spriječio dva sigurna gola i postao heroj kluba

Nogomet 04. dec 202112:39 0 komentara
bournemouth

Fulham i Bournemouth su sinoć podijelili bodove u utakmici 21. kola engleskog Championshipa, te ih na tabeli i dalje razdvaja samo jedan bod.

Fulham je trenutno prvi sa 44 boda, dok je Bournemouth drugi sa 43, ali više nego golovi u borbi za prvo mjesto, utakmicu je obilježio defanzivac Bournemoutha Steve Cook, koji je jedan od najzaslužnijih što je njegov tim iz utakmice izašao neporažen.

Igralo se prvo poluvrijeme, tačnije 44. minut, kada se Fulhamov Aleksandar Mitrović našao u stopostotnoj šansi. Šutirao je prema golu, ali njegov šut je tijelom u padu zaustavio Cook. Lopta se odbila do ofanzivnog veznjaka Fulhama Fabija Carvalha koji je iz prve šutirao u prazan dio gola, ali čudesnom reakcijom ponovo se ispriječio Cook, koji je za svoju požrtvovanost zaradio aplauze na otvorenoj sceni.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0. Bournemouth je golom Solankea došao u vodstvo u prvoj minuti nastavka, a konačnih 1:1 postavio je Adarabioyo šest minuta prije kraja susreta.