Titula se vraća na Camp Nou? Barca razbila Sevillu!

Nogomet 05. feb 202323:01 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Barcelona je nastavila sa sjajnim partijama u La Ligi - večeras je u velikom derbiju na Camp Nou pala Sevilla i to rezultatom 3:0.

Mirovale su mreže u prvom poluvremenu, a veliki hendikep za Blaugranu bila je povreda kapitena Sergija Busquetsa kojeg je već u osmom minutu zamijenio Franck Kessie.

Propustila je Barce i jednu priliku, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu prava rapsodija Xavijevog tima.

Rezervista Kessie je u 58. minuti uposlio Jordija Albu, a iskusni lijevi bek matirao Bonoua.

U 70. Raphinha upošljava Gavija, a ovaj udvostručava prednost Blaugrane.

Konačan rezultat postavio je Brazilac, koji je nakon asistencije postigao i pogodak. Alba je ovoga puta bio asistent.

Barcelona je ovom pobjedom napravila veliki korak ka tituli prvaka Španije i sada ima 53 osvojena boda, 8 više od drugoplasiranog Real Madrida.

Sevilla je prekinula niz od dvije pobjede i sada je 16. na tabeli sa 21 osvojenim bodom.