Tobdžije upucale Lisice, važne pobjede Leedsa i West Hama

Nogomet 25. feb 202318:07 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

U udarnom terminu Premier lige odigrana su četiri meča 25. kola. Zanimljivo je da je nakon prvih poluvremena na sva četiri stadiona rezultat bio 0:0. Na kraju su pobjede upisali Arsenal, West Ham, Aston Villa i Leeds.

Vodeći Arsenal gostovao je Lisicama u Leicesteru i osvojio sva tri boda.

Povele su Tobdžije u 26. minutu efektnim pogotkom Belgijanca Leandra Trossarda. Međutim, nakon intervencije iz VAR sobe i odgledanog snimka arbitar Craig Pawson poništio je gol jer mu je prethodio faul defanzivca gostiju Bena Whitea na golmanu Dannyju Wardu.

Ipak, u prvom minutu drugog poluvremena Brazilac Gabriel Martinelli koristi odlično dodavanje Trossarda i dovodi Arsenal u vodstvo – 0:1. Do kraja meča viđeno je još uzbuđenja, ali se rezultat više nije mijenjao.

Action Images via Reuters/Craig Brough

Preostala tri meča bila su veoma bitna u borbi za opstanak.

Derbi začelja između pretposljednjeg i posljednjeg tima na tabeli igran je na Elland Roadu gdje je domaći Leeds ugostio Southampton.

Na klupi gostiju prvi put u ulozi stalnog menadžera bio je mladi 39-godišnji Španac Ruben Seles. Proslavio se u prethodnom kolu kada je kao privremeni menadžer vodio Svece do neočekivane pobjede protiv Chelseaja u Londonu.

Međutim, ovog puta nije bio uspješan. Na kraju radovao njegov zemljak Cavi Gracia, novi menadžer Leedsa.

U izuzetno tvrdom i napetom meču gol odluke postigao je defanzivac Jorkširaca Junior Firpo u 77. minutu.

REUTERS/Phil Noble

Bitan meč u borbi za opstanak odigrali su i West Ham i Nottingham Forest. Menadžer domaćeg tima David Moyes dobio je ultimatum da mora da pobjedi u ovom duelu ako želi da sačuva posao.

Nakon meča najviše može da zahvali 30-godišnjem Dannyju Ingsu. Iskusni napadač, pojačanje iz Aston Vile, postigao je u drugom poluvremenu dva gola za dva minuta i trasirao put do pobjede, koju su potvrdili efektnim pogotkom Declan Rice i nešto kasnije Antonio.

REUTERS/Tony Obrien

Konačno, na Goodison Parku ekipe Evertona ugostila je Aston Villu i u izuzetno važnom meču izgubila pred svojim navijačima sa 2:0.

Ekipa iz Birmingema povela je golom Olija Watkinsa iz jedanesterca, konačlan rezultat postavio je Argentinac Emiliano Buendija u finišu meča.

Rezultati: Leicester – Arsenal 0:1 (Martinelli 46), Leeds – Southampton 1:0 (Junior Firpo 77), West Ham – Nottingham Forest 4:0 (Ings 71, 73, Rice 78, M. Antonio 85), Everton – Aston Villa 0:2 (Watkins 63 penal, Buendia 82)