Tottenham ispustio dva gola prednosti protiv Southamptona

Nogomet 18. mar 202318:16 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

U udarnom terminu Premier lige odigrane su četiri utakmice 28. kola. Postignuto je čak 17 golova, a pobjede su zabilježili Aston Villa i Leeds. Pobjednika nije bilo u Southamptonu i Londonu.

Southampton je dočekao Tottenham, a prvo poluvreme na St. Marry'su obilježile su čak četiri prinuđene izmjene, po dvije u svakom timu. Zbog povreda prije vremena morali su teren da napuste Bella-Kochap (8. minut) i Bednarek (34) kod domaćih Svetaca, odnosno Richarlisona (5) i Davies (37) u timu londonskim Pijetlova.

Gosti iz Londona poveli su u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Son je lijevog krila na suprotnoj strani pronašao usamnjenog Pedra Porra i Španac je prosto zakucao loptu u mrežu Southamptona – 0:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme Sveci su izjednačili, Theo Wolcott je prošao odbranu gostiju i asistirao škotskom internacionalcu Che Adamsu.

Novo vodstvo gostima donio je kapiten i najbolji strijelac tima Harry Kane udarcem glavom nakon centaršuta Dejana Kuluševskog, a dva gola prenosti hrvatski internacionalac Ivan Perišić volej udarcem sa ivice šesnaesterca – 1:3.

Mnogi su tada pomislili da Conteov tim ne može da ispusti ubedljivo vodstvo, ali… Theo Walcott je ubrzo uspio da postigne drugi gol za Southampton, da bi u 90. minutu nesmotreni Sarr skrivio penal, a kapiten domaćeg tima James Ward-Prowse postavio konačnih – 3:3!

Aston Villa je u Birmingemu ugostila ekipu Bourenmoutha i osvojila sva tri boda. Povela je ranim golom Brazilca Douglasa Luiza, da bi u drugom poluvremenu mladi Jacob Ramesy i Argentinac Emiliano Buendija donijeli ubjedljiv trijumf – 3:0.

U komšiluku je Wolverhampton dočekao tim Leedsa i izgubio na svom Molineuxu sa čak 2:4.

Gosti iz Jorkšira došli su u vodstvo već u šestom minutu golom Jacka Harrisona. Drugi gol postigao je kapiten Luke Aying zaboravljen na drugoj stativi nakon kornera Marka Roce.

REUTERS/Molly Darlington

Strijelac trećeg gola bio je Rasmus Kristensen samo minut pošto je ušao u igru.

Činilo se u tim trenucima da je domaći tim pred ubjedljivim porazom, međutim, ubrzo je bek Vukova Jonny Castro Otto lobovao mladog golmana Melijea gostiju, a onda Brazilac Cunha novim golom za domaći tim u 74. minutu uveo meč u uzbudljivu završnicu  završnicu.

Na kraju je strijelac prvog gola za Wolverhampton Johnny nesmostreno dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i Vukovi sa igračem manje nisu imali snage da izbjegnu poraz. Umjesto toga primili su četvrti pogodak za konačnih – 2:4.

U Londonu u duelu Brentforda i Leicestera nije bilo pobjednika – 1:1.