Tottenham slavi Svrake, Arsenal posustao u trci za Ligu prvaka

Nogomet 16. maj 202223:08 > 23:39 0 komentara

U duelu 37. kola Premier lige fudbaleri Newcastle Uniteda savladali su Arsenal rezultatom 2:0 (0:0).

Bolji je u ovom meču bio Newcastle i sasvim zasluženo je stigao do nove pobjede u posljednjem meču pred svojim navijačima ove sezone. Njigovom trijumfu sasvim sigurno jednako, ako ne i više, se raduju u Tottenhamu.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Allan Saint-Maximin u 36. minutu. Navijači su praktično već počeli da slave, ali Aaron Ramsdale je ipak uspio da sačuva svoju mrežu.

Domaći su do vodstva došli 55. minutu. Izgledalo je kao da je mrežu zatresao Callum Willson, ali je se na kraju ispostavilo da je ipak Ben White postigao autogol.

Arsenal nije uputio nijedan šut ka golu Newcastlea u periodu od 24. do 72. minuta, a Newcastle je sa druge strane nastavio da pokušava i to mu se u 85. minutu i isplatilo.

Ekipa Eddiea Howea došla je i do drugog gola nakon što je Bruno Guimaraes odlično reagovao na odbijenu loptu i prevario Ramsdalea.

Pred posljednje kolo u sezoni, Arsenal je izgubio prednost u odnosu na Tottenham u borbi za četvrto mesto i Ligu prvaka. Pevci sada imaju dva boda više, a u posljednjem kolu gostuju Norwichu. Arsenal će sezonu završiti na svom terenu protiv Evertona.

Newcastle nastavlja sa sjajnim partijama od dolaska Eddiea Howea i sada na 12. mjestu na tabeli ima 46 bodova. Newcastle će biti prvi tim koji je izborio (miran) opstanak nakon što u prvih 14 kola nije upisao pobjedu.