Tottenham srušio Everton velikim greškama golmana Pickforda

Nogomet 15. okt 202221:04 0 komentara
Reuters/John Sibley

Fudbaleri Tottenhama ostvarili su novu prvenstvenu pobjedu te su na domaćem terenu, u dvoboju 11. kolu engleske Premier lige, pobijedili Everton 2:0.

Tottenham je suparnika slomio u nastavku utakmice kada je postigao oba pogotka. Prvo je Harry Kane u 59. minuti realizirao jedanaesterac za 1:0 nakon velike greške golmana Evertona Pickforda.

Pobjeda je potvrđena u 86. minuti kada je za 2:0 zabio Hojbjerg, a i u slučaju drugog pogotka činilo se kako je golman Evertona možda mogao i bolje reagovati.

Sedmi je puta time Tottenham slavio ove sezone te se uz utakmicu više na ljestvici bodovno izjednačio s Manchester Cityjem na drugom mjestu. Everton je pao na 14. mjesto i upisao četvrti ligaški poraz, drugi u nizu.

U nedjelju će utakmice ovog kola još odigrati Aston Villa – Chelsea, Leeds – Arsenal, Manchester United – Newcastle, Southampton – West Ham i Liverpool – Manchester City.