Trabzon hladi šampionski šampanjac, nesebični Višća dvostruki asistent (VIDEO)

Nogomet 12. mar 202220:07 0 komentara

Pobjedom nad Goztepeom (4:2), u 29. kolu šampionata Turske, fudbaleri Trabzona nastavili su marš ka tituli. Sa utakmicom više, drugoplasiranoj Konyi, bježe čak 18 koraka.

Lider nije lako stigao do planiranog trijumfa, ali je opravdao ulogu i prvo mjesto. Poveo je Goztepe u 31. minutu, na asistenciju Emira, precizan je bio Akbunar. Trabzon je brzo uzvratio, Nwakaeme je tri minuta kasnije izjednačio da bi već u sljedećem napadu junak meča, Abdurkadir Omur, obezbijedio domaćem timu prednost od 2:1.

U posljednjim sekundama prvog dijela, ponovo je akciju gostiju pokrenuo Emir, a Aidogdu vratio meč u egal fazu.

Pobjednik je bio odlučen početkom drugog poluvremena, najprije je Gianni obezbijedio Trabzonu prednost od 3:2, da bi Omur, drugim golom na susretu, postavio konačnih 4:2.

Goztepe je ostao u opasnoj zoni, 18. mjestu u konkurenciji 20 ekipa, sa 27 bodova.