Trabzon je nazaustavljiv: Višća odigrao cijeli meč u pobjedi nad Alanyom

Nogomet 20. feb 202216:39 0 komentara
Trabzonspor

Fudbaleri Trabzonspora savladali su u 26. kolu turske Super Lige ekipu Alanyaspora u gostima sa uvjerljivih 4:0 i tako nastavili koračati ka tituli.

Ekipa Trabzona je sve golove postigla u prvih 45. minuta, a do prednosti su stigli veću petoj. Strijelac je Bio Anthony Nwakaeme nakon asistencije Tokoza.

Isti igrač je u 26. udvostručio prednost i već se tada vidjelo da će lider bez većih problema do nove pobjede.

Cornelius i Tokoz su u 36. odnosno u 39. minuti stavili tačku na i, te donijeli novu pobjedu Trabzonsporu.

Alanyaspor je u druom poluvremenu mogao smanjiti rezultat, ali je Wilson Eduardo bio neprecizan sa bijele tačke.

Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća je odigrao cijeli meč za Trabzon.

Trabzonspor je nakon ove pobjede dodatno učvrstio se na liderskoj poziciji Super lige sa 63 osvojena boda, 14 više u odnosu na drugoplasirani Konyaspor. Alanya je sedma sa 40 bodova.