Trabzon savladao Adanu i došao nadomak titule, Višća asistent

Nogomet 23. apr 202222:04 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Trabzonspora savladali su Adanu Demirspor u 34. kolu turske Super lige rezultatom 3:1 i došli nadomak osvajanaj titule prvaka.

Krenuo je Trabzon silovito i do prednosti stigao već u 7. minuti. Bruno Peres je pogodio sa bijele tačke.

Pet minuta kasnije bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća je uposlio Andreasa Corneliusa koji pogađa za 2:0.

Na 3:0 povisio je Djaniny u 61. minuti i praktično osigurao prednost domaćima.

Ipak, Adana se nije predavala, a Matias Vargas je u 75. minuti smanjio prednost gostiju.

Nakon toga su stvorili još nekoliko veoma izglednih prilika, a Loic Remy je u trećoj minuti nadoknade propustio realizovati penal.

Trabzon je i dalje prvi na tabeli sa 76 osvojenih bodova, 11 više u odnosu na drugoplasirani Fenerbahce i potrebna im je još jedna pobjeda kako bi i matematički osigurali titulu prvaka. Adana je 5. sa 52 osvojena boda.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPada boda.