Trabzon srušio Fenerbahce u velikom derbiju, Višća se vratio na teren

Nogomet 24. dec 202219:14 0 komentara
Trabzonspor

Fudbaleri Trabzonspora u derbi susretu 15. kola turske Superlige savladali su lidera na tabeli Fenerbahce sa 2:0.

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko izglednih prilika, ali i dosta trzavica na terenu, pa smo vidjeli čak šest žutih kartona, ali niti jedan pogodak.

U sličnom tonu nastavljeno je i drugo poluvrijeme, a problem Feneru napravio je Crespo koji je u 57. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Samo tri minute kasnije Bakasetas je progirao Maxi Gomeza, a Urugvajac matirao golmana Baydinira.

Pokušavao je Fener sa igračem manje doći do vrijednog boda, ali je prostor u zadnjoj liniji iskoristio brzonogi Trezeguet koji je u 11. minuti nadoknade pobjegao odbrani i matirao golmana Fenera za veliko slavlje svoje ekipe.

Bivši reprezentativac BiH, Edin Višća, vratio se na teren nakon teške povrede ruke i igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Djaniny.

Fenerbahce je nakon ovog poraza i dalje lider na tabeli sa 29 bodova, ali će ih Galatasaray već sutra imati priliku da preskoči. Branilac naslova Trabzon trenutno je 4. sa 26 bodova.