Trećeligaš izbacio Newcastle iz FA Kupa!

Nogomet 07. jan 202321:09 0 komentara
Reuters/Ed Sykes

U 3. kolu FA Kupa susreli su se trećeligaš Sheffield Wednesday i premierligaš Newcastle na Hillsboroughu. Trećeligaš izborio je pobjedu 2:1 i izbacio Newcastle.

Prvi gol na susretu pao je u 52. minuti, Sheffield je poveo 1:0 golom Windassa. Ponovno je isti igrač na 2:0 u 66. minuti. Tek tri minute kasnije Newcastle je uspio smanjiti zaostatak u 69. golom Guimaraesa.

Newcastle je trenutno treća ekipa Premier lige, s 35 bodova i utakmicom više od prvog Arsenala te drugog na ljestvici Manchester Cityja. Sheffield je druga ekipa League One, s utakmicom manje zaostaju pet bodova za vodećim Pymouthom.

West Ham je s minimalnih 1:0 slavio protiv Brentforda. Zabio je Benrahma u 79.

Za desetak dana ponovno će se sastati Luton i Wigan, ovoga puta na terenu posljednjeplasirane ekipe Championshipa nakon remija u prvom susretu 1:1. Drama se odvijala 95. minuti, kada je nakon intervencije iz VAR sobe poništen gol gostiju koji su već slavili prolazak u osminu finala FA Kupa.