Tri poništena gola i remi u derbiju Londona

Nogomet 11. feb 202315:38 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

U prvom subotnjem meču 23. kola Premier lige, West Ham i Chelsea su odigrali neriješeno.

Meč je završen rezultatom 1:1, a oba gola su postignuta u prvih pola sata utakmice.

Počelo je poništenim golom Joao Felixa u devetom minutu, ispravno jer je fudbaler Plavaca bio u ofsajdu.

Čekićari su se našli u problemu već u 14. minutu kada je zbog povrede teren morao da napusti Paqueta, a samo dva minuta kasnije Chelsea je došao do prednosti.

Enzo Fernandez je sjajno „bocnuo“ loptu i pronašao Felixa koji je bio sjajno pozicioniran i za milimetar je izbjegao da se nađe u ofsajdu.

Igrao se 23. minut kada je Chelseaju poništen još jedan gol. Ovoga puta je u nedozvoljenoj poziciji bio Kai Haverz.

Ispostavit će se da je konačan rezultat postavljen u 28. minuti. Asistenciju Bowena lijepo je u gol pretvorio Emerson.

Action Images via Reuters/John Sibley

Da ne bude da su golovi poništavani samo gostima, pobrinuo se u 82. minutu VAR pa je nakon provere Craig Pawson poništio pogodak Souceka.

Chelseaju je ovo treći vezani remi pa ekipa sa Stamford Bridgea sada na devetom mjestu ima 31 bod, a West Ham je vezao dva remija i na 15. mjestu ima 20 bodova.