Tuzla City eurogolom Kuzmanovića do boda protiv Borca

Nogomet 31. mar 202319:54 0 komentara
FK Tuzla City

Fudbaleri Tuzla Cityja i Borca remizirali su u uvodnom susretu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat je glasio 2:2.

Prijetio je domaći tim i to u prvoj minuti susreta. Glavom je šutirao Sedad Subašić, ali je Četković odbranio njegov udarac.

Subašić je prijetio i u 10. minuti i to sa nekih 30 metara, ali je njegov šut otišao pored gola.

Minut kasnije šutirao je i Gavrić, ali je lopta otišla daleko pored gola gostiju.

Na prvu priliku za Borac čekalo se do 23. minute susreta. Benjamin Tatar se snašao u veoma dobroj prilici, ali je šutirao pored gola.

Tri minute kasnije Gruzijac Ivanidze prijeti Četkoviću, ali udarac odlazi tik uz stativu.

U 28. minuti Mrkaić je prijetio golmanu Tuzla Cityja, ali je šut otišao pored gola.

Nakon jednog centaršuta Damira Mehidića, lopta je u ruku pogodila Lagundžića, ali je sudija Kesić odmahnuo rukama. Uslijedili su veliki protesti domaćih fudbalera, a mogli su se čuti i razni povici sa tribina upućeni glavnom arbitru.

Pet minuta nakon toga Borac dolazi do prednosti. Igrala se 38. minuta kada je nakon sjajne akcije gostiju Momčilo Mrkaić rutinski matirao golmana Fejzića.

Zaprijetili su fudbaleri Cityja i na startu drugog dijela i to preko Karjaševića, ali je Četković odbranio njegov udarac.

U 50. minuti sjajna kontra gostiju. Povukao je Kulašin po desnoj strani, ubacio u sredinu za Piščevića koji šutira, ali Karjašević blokira njegov udarac.

Minut kasnije Pantelić prolazi po lijevoj strani i šutira, ali Četković brani njegov udarac.

Prijetio je nakon toga Karjašević, ali i Nukić golmanu gostiju. S druge strane Ninković je pokušao sa ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla visoko preko gola Fejzića.

Borac je prednost udvostručio u 66. minuti. Ninković je izveo sjajan centaršut, a Jovo Lukić glavom matirao Fejzića za prvi gol u sezoni.

U 73. minuti penal za domaćina. Irfan Hadžić je srušen, a Mićo Kuzmanović bio siguran realizator najstrožije kazne.

Nastavio je domaćin sa napadima i nakon tog trenutka, a do poravnanja i velikog boda stigli su u drugoj minuti nadoknade. Hadžić je spustio loptu, a Mićo Kuzmanović silovitim udarcem matirao Ćetkovića.

Nakon ovog boda Borac je drugi na tabeli sa 43 osvojena boda, dok je Tuzla City 8. sa 24 boda.

FK Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Nukić, Gavrić, Kuzmanović, D. Pantelić, Subašić, Čeliković, Mehidić, Đ. Pantelić i Ivaniadze

FK Borac: Četković, Ninković, Markaić, Pišek, Vojinović, Subić, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Tatar i Piščević.