U derbiju punom tenzija Borac sa Grbavice odnio sva tri boda (VIDEO+FOTO)

Nogomet 06. nov 202221:29 0 komentara
F.Z/N1

Fudbaleri Željezničara i Borca u derbiju 17. kola fudbalske Premijer Lige Bosne i Hercegovine odigrali su rezultatom 1:2.

Iako smo u prvom poluvremenu vidjeli dobru fudbalsku predstavu, meč je okarakterisan visokim nivoom nervoze, kako na terenu tako i na tribinama.

Nakon 17 minuta, pri rezultatu 0:0, sukobi navijača Željezničara i Borca međusobno, a kasnije i sa policijom zaustavili su utakmicu, ali je nakon pet minuta meč ipak nastavljen.

Poveo je Željezničar u 28. minutu. Štilić je ubacio loptu u šesnaesterac, a najbolje se snašao Amoah, koji je primio loptu i iz blizine matirao Ćetkovića.

Vodstvo plavih sa Grbavice ipak nije trajalo dugo. Igrala je 34. minuta kada je “dijete Željezničara”, Enver Kulašin, uz pomoć lopte koja se odbila od jednog igrača Željezničara, postigao pogodak za poravnanje i proslavio ispred istočne tribine stadiona Grbavica, što je ponovo podiglo tenzije na Grbavici.

Napadali su više domaći do kraja poluvremena, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Željezničar je u drugom poluvremenu nastavio sa inicijativom, ali su plavi u 57. minuti ostali bez Santosa, koji je laktom u glavu udario Andrića i zaradio crveni karton.

Postigao je Željezničar pogodak u 61. minuti, ali ga je poništio sudija Bilbija zbog prekršaja kojeg je Cocalić napravio nad Ćetkovićem.

Sredinom drugog poluvremena na zapadnoj tribini morala je intervenisati i hitna pomoć, nakon što je jednom navijaču Željezničara pozlilo, te da je pao sa tribine.

U posljednjih 15 minuta igre ritam utakmice, ali i strasti na tribinama su se dosta smirili, pa nismo gledali mnogo šansi. Ipak, jedna koju su stvorili gosti do kraja pretvorena je u pogodak. Igrala se 83. minuta kada je Nedeljko Piščević pogodio za konačnih 1:2. Do kraja promjene rezultata nije bilo. Željezničar je nakon 17 utakmica četvrti sa 28 bodova, dok je Borac treći sa bodom više.