U meču punom preokreta Srbiji bod protiv Kameruna

REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Kamerunom u okviru drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru.

Srbija je mnogo bolje ušla u meč i zaprijetila na samom početku. Igrala se 11. minuta kada je Mitrović primio loptu na desnoj strani šesnaesterca, prevario jednog defanzivca Kameruna i skosa pogodio stativu.

Šest minuta kasnije ponovo je Mitrović mogao dovesti Srbiju u vodstvo. Nakon jednog nespretnog ispucavanja odbrane KAmeruna, lopta se odbila upravo do reprezentativca Srbije, koji je sa osam metara poslao loptu pored gola.

Prvi odgovor Kameruna stiao je u 19 minuti. Nakon brzog kontranapada Kunde je šutirao na prvu stativu sa desne strane, ali je Vanja Milinković-Savić bio dobro postavljen.

Srbija je napadala, ali nije uspijevala napraviti ozbiljnije šanse. To su iskoristili Kamerunci koji su poveli u 29. minuti utakmice. Nakon kornera kojeg je izveo Kunde, napravom mjestu našao se Castellet, kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu za 1:0.

Srbija je nastavila napadati kako bi u životu ostavila nade za plasman u sljedeći krug takmičenja. Njihov trud se isplatio u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Nakon centaršuta kojeg je izveo Tadić najviši u skoku je bio Strahinja Pavlović.

Ipak, na odmor se nije otišlo pri rezultatu 1:1, jer su reprezentativci Srbije vidjeli da mogu iskoristiti šok Kamerunaca. Drugi gol samo tri minute kasnije postigao je Sergej Milinković – Savić na asistenciju Živkovića.

U drugom poluvremenu je reprezentacija Srbije izašla još odlučnija da postigne još jedan gol i u potpunosti zatvori meč.

Treći gol je došao u 53. minuti Živković je sa desne strane sjajno uposlio usamljenog Mitrovića koji je matirao golmana Epassyja.

Kada su svi mislili da je meč faktički gotov, Kamerunci su se digli iz pepela. Prvo je Abubakar u 63. minuti prekrasnim lob udarcem smanjio zaostatak na 3:2, a samo tri minute kasnije strijelac je bio Choupo-Moting za 3:3.

Akcije su se nizale na jednoj i na drugoj strani , ali više nije bilo vremena za golove, te je meč završen rezultatom 3:3.