Ubjedljiva pobjeda Napolija u Udinama

Nogomet 20. sep 202122:44 0 komentara
Facebook/SSC Napoli

Fudbaleri Napolija ostvarili su ubjedljivu pobjedu na gostovanju protiv Udinesea, a ovom utakmicom kompletirano je četvrto kolo Serie A. Tim Luciana Spallettija jedina je ekipa sa maksimalnih 12 bodova i trenutno su Napolitanci lider najelitnijeg fudbalskog takmičenja Italije.

Domaći su na samom startu meča, već u petoj minuti tražili jedanaesterac, ali sudac Gianluca Manganiello nije udovoljio željama Udinesea. Prvu ozbiljnu šansu gosti iz Napulja imali su u 13. minuti kada sjajan prodor i šut sa ruba šesnaesterca Lorenza Insignea brani Marco Silvestri.

Tim sa stadiona Diego Armando Maradona nastavlja napati protivnika, a nagrada stiže u 24. minuti nakon centaršuta Insignea, najsnalažljiviji je bio Victor Osimneh čiji šut glavom završava ispod prečke u golu Silvestrija.

U nastavku meča samo sedam minuta kasnije i Fabian Ruiza pogađa stativu. Amir Rrahmani na asistenciju Kalidou Koulibaya udvorstučava prednost Napolija. Sa vodstvom od 0-2 za goste i otišlo se na odmor.

Dominacija Plavih

U nastavku Plavi su nastavili dominirati, a Koulibaly nakon asiatencije upisuje se i u strijelce, nakon lijepog centaršuta Ruiza matira nemoćnog Silvestrija. Konačnih 0-4 djelo je rezerviste Hirvinga Lozana, koji je preciznim udarcem pogodio rašlje Udineseovog gola, samo 13 minuta nakon što je zamijenio Politana.

Napoli je trenunto lider prvenstva sa 12 bodova u četiri odigrane utakmice, uz gol razliku 10 postignutih i samo dva primljena pogotka. Slijede Inter i Milan sa po 10, te Roma i Fiorentina sa po devet osvojenih bodova. Udinese se nalazi na osmoj poziciji sa sedam bodova. Najveće razočarenje sezone je Juventus. Stara Dama nakon četiri kola ne zna pobjedu i nalazi se na 18. poziciji sa samo dva boda, isto toliko ima i Cagliari, a Salernitana je posljednja bez ijednog osvojenog boda.