Udinese nanio šokantan poraz Milanu, Zlatan će ovu noć pamtiti cijeli život

Nogomet 18. mar 202322:53 0 komentara
ANDREAS SOLARO / AFP

Fudbaleri Udinesea nadigrali su aktuelnog šampiona Italije ekipu Milana u utakmici 27. kola Serije A.

Meč na stadionu Dacia Arena u Udinama završen je rezultatom 3:1.

Šampion Italije nastavio je sa promjenjivim igrama. Ovo je bila četvrta vezana utakmica za ekipu Stefana Piolija u svim takmičenjima, treća u Seriji A, u kojima nisu pobijedili (Fiorentina 1:2, Tottenham 0:0, Salernitana 1:1, Udinese ).

Domaći tim je mnogo bolje otvorio meč i poveo već u devetom minutu. Gol je postigao Roberto Pereyra, ali je veći dio posla obavio novi srpski reprezentativac, 21-godišnji Lazar Samardžić. Presjekao je napad gostiju i poigrao Argentinca za vodstvo od 1:0.

U 44. minutu lopta je pogodila u ruku jednog igrača Udinezea, sudija Daniele Doveri je nakon poziva iz VAR sobe pokazao na penal. Zlatan Ibrahimović nije uspeo iz prvog pokušaja da savlada golmana Marka Silvestrija, ali je jedanesterac ponovljen jer su domaći igrači prije vremena ušli u 16 metara.

Iz drugog pokušaja Ibrahimović je bio precizan i sa 41 godinom i 166 dana postavio novi rekord kao najstariji igrač, koji je postigao gol u Seriji A. Prethodni rekord također je držao jedna igrač Milana, slavni defantivac Alessandro Costacurta (41 godina i 25 dana)

Ibra ispisao historiju, postao najstariji strijelac u historiji Calcia (VIDEO)

Na žalost navijača Rossonera samo nekoliko minuta kasnije Udinese je ponovo poveo, strijelac je bio Portugalac Beto. Njegov deveti gol u sezoni.

U narednom kolu nakon reprezentativne pauze ekipu Milana očekuje još veći izazov – gostovanje vodećem Napoliju. Udinese ide u Bolognu.

Reprezentativac BiH Rade Krunić je u igru ušao u 64. minuti kada je zamijenio Ismaila Bennacera.