Union Berlin i dalje sanja titulu, u derbiju kola savladali Leipzig

Nogomet 11. feb 202320:52 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Union Berlin slavio je na gostovanju kod RB Leipziga 2:1 u sklopu 20. kola Bundeslige.

Kratko je Borussia Dortmund tijekom subote bila druga, a sada su opet Berlinčani prvi pratitelji vodećeg Bayerna od kojeg imaju samo bod manje. Leipzig je ostao na petom mjestu ljestvice.

Leipzig je poveo u 24. minuti kada je gostujuću mrežu zatresao Henrichs. No, gosti iz Berlina su imali kvalitetan odgovor u nastavku dvoboja kada su okrenuli rezultat na svoju stranu.

Prvo je Haberer u 61. minuti izjednačio, dok je jedanaest minuta kasnije Knoche bio miran i precizan s bijele tačke te je doveo Union u vodstvo. Do kraja je domaćin napadao svim silama, postigao je i pogodak kojeg je VAR poništio te do boda nije uspio doći.

Nakon pete uzastopne pobjede Union na drugom mjestu ljestvice zaostaje samo bod za Bayernom. Borussia Dortmund sada je treća, a ovim porazom Leipzig je ostao na petom mjestu sa 36 bodova.