Union Berlin prvi polufinalista Kupa Njemačke

Nogomet 01. mar 202222:53 > 22:54 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Union Berlina plasirali su se u polufinale Kupa Njemačke trijumfom nad St Paulijem kod kuće sa 2:1.

Bundesligaš je do slavlja nad ekipom iz Cvajte morao na teži način – nakon preokreta.

Sastav iz Hamburga je poveo golom iz slobodnog udarca Kofi Daniel Kyereha u 21. minutu.

Berlinci su do poravnanja stigli u 45. preko Sheralda Beckera, koji je najavio preokret. Njega je režirao Andreas Voglsammer u 75. minutu kada je iskoristio veliku grešku protivničke odbrane.

U nadoknadi vremena Berlin je mogao do još jednog gola, ali je Voglsammer pogodio stativu.

Union Berlin je prvi polufinalista kupa. Preostale ćemo dobiti nakon duela HSV – Karlsruhe, Hannover – Leipzig i Bochum – Freiburg.