Union Berlin slavio u 90+7 za povratak na čelo tabele Bundeslige

Nogomet 30. okt 202217:46 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Poslije sjajnog starta i nekoliko vikenda provedenih na čelu Bundeslige, Union Berlin je poražen od Bochuma. Ali, posle spektakularnog preokreta i pobjede protiv Borussije iz Monchengladbacha - 2:1, domaćin se vratio na čelo tabele.

U prošloj rundi Union Berlin je poražen od tada fenjeraša Bochuma, ali je slavio trijumf u prvom nedeljnom meču 12. kola Bundeslige protiv Monchengladbacha, i to na spektakularan način, golom u 90+7. minutu – 2:1.

Gosti su bili bolji rival u prvom poluvremenu, tada su i poveli, u 33. minutu Stindl je asistirao Elvediju, koji je savladao Ronnowa. Imao je tim iz Monchelngladbacha i sreće, s obzirom na to da je četiri minuta ranije poništen pogodak Union Berlinu, poslije intervencije iz VAR sobe ustanovljeno je da je Becker igrao rukom.

Probali su gosti da “umrtve” igru i da eventualno sačekaju grešku Union Berlina, ali se domaći nisu predavali. Do izjednačenja su došli poslije grube greške golmana gostiju Tobiasa Sippela, loše je procijenio situaciju prilikom centaršuta Leitea, Behrens je glavom poslao loptu u mrežu, pritom je i dobio klasičan nokaut upravo od Sippela.

Vrhunac uzbuđenja dogodio se u 87. minutu, kad je Union postigao pogodak na vrlo sličan način, poslije centaršuta sa desne strane glavom je pogodio Trimmel, međutim bio je u ofsajdu, pa je i drugi put poništen pogodak domaćinu.

Pokazao je tada trener domaćih svojim igračima da nastave u istom ritmu, a oni su ga poslušali i za to su nagrađeni. U sedmom minutu nadoknade Leweling je centrirao iz kornera, a Doekhi glavom zakucao loptu u mrežu Monchengladbacha za veliko i zasluženo slavlje u Berlinu.