Union gazduje Berlinom, Demiroviću cijeli meč u porazu od “njegovog” Freiburga

Nogomet 28. jan 202317:46 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Odigrano je pet utakmica 18. kola Bundeslige. Pobjede su zabilježili Union Berlin, Werder, Borussija iz Monchengladbacha, Mainz i Freiburg.

Imao je Union pred Svjetsko prvenstvo period manje krize, ali to je sada definitivno prošlost. Nova pobjeda, treća u isto toliko mečeva od kada je nastavljen šampionat, za diobu prvog mesta sa Bayernom, koji doduše ima utakmicu manje.

Ovog puta Union je u gradskom derbiju Berlina savladao Herthu 2:0. Strelci su bili Danilho Doekhi u 44. i Paul Seguin u 67. minutu. Koliko može Union? To više niko ne smije da pita.

Werder je prekinuo jednu užasnu seriju. Četiri vezana poraza, najzad su prošlost. Pobijeđen je na Weseru Wolfsburg 2:1, čime je prekinuta serija Vukova od šest vezanih trijumfa.

Junak Zelenih bio je, a ko drugi nego Niclas Fullkrug. Nezaustavljivi bombarder zatresao je dva puta mrežu Vukova, prvo u 24. minutu iz penala, a potom u 77. minutu iz igre. Došao je do brojke od 13 golova i ponovo se osamio na prvom mjestu liste strijelaca. Počasni gol za Wolfsburg postigao je Paredes u 90. minutu.

Mainz je ubedljivo savladao Bochum 5:2, a jedan od dva gola gostiju postigao je Erhan Mašović.

Freiburg je došao do prve pobjede u nastavku sezone, a savladan je kod kuće Augsburg 3:1. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović odigrao je cijeli meč protiv svog nekadašnjeg kluba.

SC FREIBURG

Borussija iz Monchengladbca zabilježila je prvu pobjedu od kada je otišao golman Jan Sommer. Slavila je u gostima protiv Hoffenheima 4:1.