United samljeo Conteov Tottenham, Lloris spriječio teži poraz

Nogomet 19. okt 202223:23 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Manchester Uniteda zasluženo su pobijedili tim Tottenhama sa 2:0 u derbi meču 12. kola Premijer lige.

VEZANA VIJEST:

Od prvog minuta se vidjelo da će ovo biti veče Manchester Uniteda. Mnogo bolje su domaći fudbaleri otvorili meč, imali inicijativu, ali nisu uspjeli u tom periodu igre da zatresu mrežu odličnog Huga Llorisa. Najbliži tome bio je Brazilac Anthony, međutim nije imao sreće pošto je lopta nakon njegovog udarca završila na stativi.

Tottenham je bojažljivo ušao u meč, Antonio Conte je izabrao defanzivnu taktiku i pokušao da zatvori sve prilaze golu. To mu se konačno osvetilo na startu drugog poluvremena.

Igrao se 47. minutu kada je Sancho dodao loptu do Freda, Brazilac je odmah šutirao, a lopta je na putu do gola zakačila Daviesa i prevarila Llorisa – 1:0 za erupciju oduševljena na Old Traffordu i zasluženo vodstvo Crvenih đavola.

Samo pet minuta kasnije moralo je da bude 2:0, ali Rashford nije iskoristio odličnu priliku. Ono što on nije uspio, učinio je Bruno Fernandeš u 67. minutu. U toj akciji najprije je Fredov pokušaj izblokiran, da bi Portugalac majstorski gađao, neodbranjivo za Llorisa.

U 74. minutu ponovo je Rashford bio u prilici, ali je golman Tottenhama novom bravurom spriječio teži poraz svog tima. Bruno Fernandeš je u 81. minutu još jednom matirao Llorisa, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Cristiano Ronaldo je čitav meč presjedio na klupi za rezervne igrače.

Fudbalere Manchester Junajteda već za vikend čeka novi veliki derbi. U subotu na Stamford Bridgeu ih očekuje tim Chelseaja.

Ranije tokom dana pobjede su ostvarili Liverpool, Southampon i Newcastle.